86 5555 800 info@medziupjovimas.lt

LEIDIMAI MEDŽIAMS PJAUTI IR GENĖTI

 

 

 

 

NE VISI LIETUVOS MEDŽIAI YRA SAUGOMI. Leidimai reikalingi tik saugotiniems medžiams. Ar Jūsų medis priklauso saugotiniems medžiams galite pasitikrinti čia:

2018m. gegužės 30 d. Nr 521 nutarimas dėl kriterijų, pagal kuriuos medžiai priskiriami saugotiniems.

 

Nuo KOVO 15d. iki RUGPJŪČIO 1d. draudžiama genėti ir pjauti TIK SAUGOTINUS MEDŽIUS dėl juose perinčių paukščių. JEIGU JŪSŲ MEDIS NĖRA SAUGOTINAS ARBA JAME NEPERI PAUKŠČIAI JĮ GALIMA NUPJAUTI AR GENĖTI IR VASAROS LAIKOTARPIU. Ar medyje neperi paukščiai turi patvirtinti ornitologas. Kreipkitės į mus ir mes apžiūrėsime ar medžiuose nėra perinčių paukščių.

ĮSTATYMAS DĖL MEDŽIŲ PJOVIMO IR GENĖJIMO KOVO 15 - RUGPJŪČIO 1 DIENOS (galioja tik saugotiniems medžiams)

 

21. Draudžiama medžius kirsti ir genėti intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi laikotarpiu, nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d., išskyrus atvejus, kai medžiai kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, turtui, saugiam eismui, saugiam elektros energijos, šilumos, dujų, naftos ir jos produktų tiekimo atnaujinimui arba pateikiama eksperto, baigusio biologijos krypties studijas ir įgijusio kompetencijų ornitologijos srityje, pažyma, kad kertamame ir (ar) genimame medyje ir greta augančiuose medžiuose nėra besiveisiančių laukinių paukščių. Draudimas genėti netaikomas, jeigu genimos ne didesnės kaip 5 cm skersmens (pjūvio vietoje) šakos.

 

LEDIMAI KIRSTI ARBA GENĖTI SAUGOTINUS MEDŽIUS PRIVAČIOJE TERITORIJOJE PRIVALO BŪTI IŠDUOTI PER 20 DARBO DIENŲ, NUO PRAŠYMO IŠDUOTI LEIDIMĄ DIENOS. Jei per 20 darbo dienų negaunate jokio atsakymo iš savivaldybės laikoma, kad leidimas yra išduotas (13 straipsnio 5 dalis).

https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/b05c09e0915d11eb998483d0ae31615c

 

SVARBI INFORMACIJA SAVIVALDYBĖMS IR SENIŪNIJOMS

Vadovaujantis ŽELDYNŲ ĮSTATYMU nuo kovo 15 dienos iki rugpjūčio 1 dienos draudžiama nupjauti ir intensyviai genėti saugotinus medžius. Medžiai, kurie neatitinka saugotinų medžių kriterijų (ploni medžiai, invazinių rūšių medžiai, medžiai keliantys pavojų ir t.t.) gali būti kertami ištisus metus. Taip pat ištisus metus galima neintensyviai genėti visus medžius. 

14 straipsnio 3 punktas. Viešųjų želdynų ir želdinių priežiūros ir tvarkymo metu turi būti išsaugoti augantys sveiki, gyvybingi, estetiniu ir ekologiniu požiūriu vertingi, perspektyvūs augalai – dar nepasiekę gamtinės brandos ar ją pasiekę, tačiau nekeliantys nei fizinio, nei ligų ar kenkėjų židinių susidarymo pavojaus aplinkai. Draudžiama kirsti, kitaip iš augimo vietos pašalinti ar intensyviai genėti saugotinus medžius nuo kovo 15 dienos iki rugpjūčio 1 dienos, išskyrus atvejus, kai jie kelia pavojų gyventojams, jų turtui, statiniams, eismo ar skrydžių saugumui, taip pat kai tai būtina remontuojant, rekonstruojant ar tiesiant naują valstybinės 14reikšmės kelią, įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus.

Intensyvus želdinių genėjimas – želdinių priežiūros darbai, kurių metu pašalinama daugiau kaip 30 procentų medžių ar krūmų lajos tūrio.

  • ORNITOLOGO PAŽYMA
  • KADA NEREIKIA LEIDIMO MEDŽIAMS PJAUTI IR GENĖTI
  • LEDIMAI SODŲ BENDRIJOJE MEDŽIAMS PJAUTI IR GENĖTI
  • PRIVAČIOJE ŽEMĖJE LEIDIMAS MEDŽIAMS NUPJAUTI
  • ŽELDINIŲ INVENTORIZACIJA
  • Leidimų gavimas Vilniaus mieste
  • Leidimų gavimas Vilniaus rajone
  • Leidimų gavimas Kauno mieste
  • Leidimų gavimas Kauno rajone
ORNITOLOGO PAŽYMA

Jeigu Jūsų kieme auga SAUGOTINAS medis ir norite jį genėti arba nupjauti laikotarpyje nuo kovo 15d. iki liepos 31d. - Jums reikės ornitologo pažymos patvirtinančios, kad norimame genėti arba nupjauti medyje ir šalia esančiuose medžiuose neperi laukiniai paukščiai. MES GALIME PADĖTI JUMS GAUTI ORNITOLOGO PAŽYMĄ.

Ornitologo pažyma galioja 10 dienų nuo jos išrašymo dienos, todėl pirmiausiai reikia gauti leidimą saugotino medžio genėjimui arba nupjovimui iš savivaldybės ir tik tuomet kreiptis dėl ornitologo pažymos.

 

KADA NEREIKIA LEIDIMO MEDŽIAMS PJAUTI IR GENĖTI

Dažnai žmonės kreipiasi į savivaldybę ar seniūniją norėdami gauti leidimą medžiams pjauti arba genėti NAMŲ VALDOJE nors ne visiems medžiams reikia leidimo. Kartais žmogus iš savivaldybės negauna leidimo medžiui nupjauti (išduoda leidimą tik medžio genėjimui arba neišduoda leidimo nei genėti, nei nupjauti) nors leidimo medžiui nupjauti net nereikia. Jeigu Jūsų žemės sklypas, kurio paskirtis yra NAMŲ VALDA, kuriame auga medis, yra mieste - galite kirsti arba genėti visus medžius (net ir ąžuolus, beržus, pušis ir t.t.), kurių skersmuo yra iki 20cm (apimtis 63cm), o jei Jūsų žemės sklypas  yra ne mieste - visus medžius, kurių skersmuo iki 30cm (apimtis 94cm). Tai galioja ir privačių namų ir daugiabučių namų bendrijoms.

Labai svarbu medžio skersmenį arba apimtį matuoti ne prie pat žemės, o 1,3 metro aukštyje nuo žemės.

Visada galite su mumis pasikonsultuoti, paskambinkite 8 655 55800

MEDŽIŲ RŪŠYS, KURIOMS "NAMŲ VALDA" PASKIRTIES ŽEMĖS SKLYPE NIEKADA NEREIKIA LEIDIMO:

eglė, akacija, kaštonas, žilvytis, gluosnis, drebulė, tuopa, topolis, uosialapis klevas, juodalksnis, riešutmedis, šermukšnis, visi vaismedžiai

Žemiau pateikiamos šių medžių nuotraukos

LEDIMAI SODŲ BENDRIJOJE MEDŽIAMS PJAUTI IR GENĖTI

Medžiams, kurie auga sodų teritorijoje Jums priklausančiame sklype niekada nereikia leidimo pjauti ir genėti.

Jeigu Jūsų sodo sklypas priklauso arba priklausė sodų bendrijai, tuomet NEKILNOJAMOJO TURTO REGISTRO CENTRINIO DUOMENŲ BANKO IŠRAŠE prie žemės sklypo naudojimo būdo yra nurodyta: "Mėgėjų sodų žemės sklypai ir sodininkų bendrijų bendrojo naudojimo žemės sklypai". Visi medžiai nepriklausomai nuo jų storio ir rūšies (ąžuolai, klevai, liepos, uosiai, pušys, eglės, kaštonai ir visi kiti) gali būti nupjaunami arba genimi be leidimo. 

Jeigu medis auga sodų bendrijai priklausančioje teritorijoje, bet ne Jūsų sklype (prie vandens tvenkinio, prie kelio, prie įvažiavimo ir t.t.) leidimai yra reikalingi tiems medžiams, kurie atitinka saugomų medžių kriterijus.

PRIVAČIOJE ŽEMĖJE LEIDIMAS MEDŽIAMS NUPJAUTI

Leidimas PRIVAČIOJE ŽEMĖJE medžiams pjauti ir genėti išduodamas saugotiniems medžiams. Saugotinų medžių rūšys:

ąžuolas, uosis, klevas, liepa, beržas, pušis, maumedis, guoba, skroblas, skirpstas, bukas, vinkšna.

Visi medžiai iki 20cm skersmens mieste ir iki 30cm skersmens ne mieste yra nesaugotini ir jiems leidimo pjauti ir genėti nereikia.

Labai svarbu medžio skersmenį arba apimtį matuoti ne prie pat žemės, o 1,3 metro aukštyje nuo žemės.

Visoms kitoms medžių rūšims, kurios nėra saugotinos leidimo medžiui nupjauti arba genėti leidimo nereikia.

Jei medis yra saugotinas (saugoma rūšis ir atitinka storis), bet apdegęs, išvirtęs arba nudžiuvęs - tokiam medžiui leidimo nupjauti arba genėti nereikia.

Medžiams, kurie auga ant pastato dalies arba remiasi į pastatą, taip pat medžiams, kurie gadina Jūsų turtą leidimo nupjauti nereikia (Pridedama nuotrauka ir savivaldybės atsakymas).

Leidimas nereikalingas norint genėti medį, kuomet pašalinama iki 20 procentų medžio šakų, laja yra lengvinama.

 

 

 

 

 

ŽELDINIŲ INVENTORIZACIJA

Norint gauti leidimą medžių genėjimui arba medžių nupjovimui savivaldybės ekologas gali paprašyti pateikti želdinių inventorizaciją. Inventorizacijoje yra aprašoma medžio rūšis, skersmuo, būklė, kiti duomenys susiję su medžiu.  Medžių vertinime pateikiamos rekomenduojamos priemonės medžio priežiūrai (medžio genėjimo būdas, medžio sutvirtinimas, medžio nupjovimo būtinybė). 

DĖL MEDŽIŲ VERTINIMO KREIPKITĖS: telefonu 8 655 55800 arba elektroniniu paštu info@medziupjovimas.lt

Jeigu Jūsų kieme auga vienas ar keli medžiai ir nežinote kokių priemonių reikia norint pagerinti medžių būklę arba apsaugoti savo turtą - kreipkitės į mus ir mes suteiksime Jums konsultaciją apie želdinių būklę, o reikalui esant padėsime suruošti dokumentus želdinių pertvarkymui.

Leidimų gavimas Vilniaus mieste

Vilniaus mieste leidimus medžiams pjauti arba genėti išduoda atsakingi asmenys priklausomai nuo seniūnijos, kurioje auga medis.

 

Vaiva Gudienė 8-686-69020   Elektroninis paštas: vaiva.gudiene@vilnius.lt
(Pašilaičiai, Fabijoniškės, Karoliniškės, Pilaitė, Šeškinė, Justiniškės, Šnipiškės, Viršuliškės)

Jaroslav Čaplia 8-615-15492   Elektroninis paštas: jaroslav.caplia@vilnius.lt
(Grigiškės, Lazdynai, Paneriai, Naujamiestis, Naujininkai, Rasos, Vilkpėdė, Senamiestis, Žvėrynas)
 


Algimantas Urbonas 8-646-00183   Elektroninis paštas: algimantas.urbonas@vilnius.lt
(Naujoji Vilnia, Žirmūnai, Antakalnis, Rasos)

Jonas Saldukaitis tel. 211 2742 (Statytojų prašymai)

 
 
 
LEIDIMO PRAŠYMO FORMĄ RASITE ČIA: LEIDIMAS

 

Leidimų gavimas Vilniaus rajone
Vilniaus rajone leidimus išduoda Vilniaus rajono savivaldybė
 
Deimantė 8-5-2111129. Elektroninis paštas: vrsa@vrsa.lt
 
LEIDIMO PRAŠYMO FORMĄ RASITE ČIA: LEIDIMAS


 

Leidimų gavimas Kauno mieste
Kauno mieste leidimus medžiams pjauti arba genėti išduoda Kauno miesto savivaldybė administracija
 
Laisvės al. 94, 44521 Kaunas, 
Elektroninis paštas: klientu.aptarnavimo.skyrius@kaunas.lt
Informacija teikiama Savivaldybės telefonu – 8 37 42 26 08, nemokamas informacijos telefonas – 8 800 20 000.
Svajūnas Urbanavičius  svajunas.urbonavicius@kaunas.lt

 

 
TAIP PAT GALIMA PRAŠYMĄ PATEIKTI INTERNETU: ČIA

 

Leidimų gavimas Kauno rajone
Kauno rajone leidimus išduoda Kauno rajono savivaldybės administracija
 
Gabrielė Lisajevičiūtė
Vyr. specialistė
Adresas: Savanorių pr. 371, LT-49500 Kaunas

Telefonas: +370 604 42585

Svetainė: http://www.krs.lt
El.paštas: gabriele.lisajeviciute@krs.lt