Genėjimas

Kas yra medžių genėjimas?

Medžių genėjimas yra vienas iš reikšmingiausių ir sudėtingiausių darbų, kuris reikalauja specialių žinių ir įgūdžių. Tai unikalu tuo, kad kiekvienai medžių ar krūmų rūšiai būtina taikyti skirtingus genėjimo metodus, atsižvelgiant į specifinius augimo poreikius ir charakteristikas. Pavėluotas ar neprofesionaliai atliktas medžių genėjimas gali turėti neigiamų pasekmių.

Medžių genėjimo atlikimas

Medžių genėjimo naudos

Kas yra medžių genėjimas?

MEDŽIŲ GENĖJIMAS PAKELIANT LAJĄ

Medžių genėjimas pakeliant lają gali būti reikalingas, jeigu medis auga:

Šlaituose – tada genėjimas pakeliant lają gali padėti užtikrinti atsparumą dirvožemio drėgmės padidėjimui ir sėkmingam medžių augimui.
Parkuose arba soduose – genėjimas pakeliant lają gali būti taikomas siekiant sukurti įdomias ir unikalias medžių formas.

MEDŽIŲ GENĖJIMAS FORMUOJANT LAJĄ

Medžių genėjimas formuojant lają gali būti naudingas dėl šių priežasčių:

Estetika – genėjimas formuojant lają gali būti taikomas siekiant sukurti gražias ir estetiškas medžių formas.
Teritorijos tvarkymas – kai medžiai auga aplink pastatus ar kitus infrastruktūros objektus, formuojant lają galima valdyti jų augimą ir išlaikyti teritorijos tvarką.
Šakų rizika – formuojant lają, galima valdyti medžių augimą ir sumažinti pavojų dėl šakų griūties (ypač aktualu, kai medžiai auga šalia kelio, elektros laidų ar pastatų).
Sodininkystė – sodininkystėje genėjimas formuojant lają gali būti naudojamas siekiant optimizuoti medžių augimą, palaikant norimą formą arba dydį.

Ekrano kopija 2023-11-09 174037

MEDŽIŲ GENĖJIMAS DEKORATYVIAI

Medžių genėjimas dekoratyviai yra naudojamas tada, kai norima sukurti gražias, tvarkingas arba įdomias medžių formas. Tai dažniausiai naudojama:

  • Sodininkystėje ir parkuose.
  • Dekoratyvinėse alėjose.
  • Sodinimo vazonuose.